"O tym, co działo i dzieje się w Japonii"

Zapraszamy do kreowania bloga o japońskiej kulturze, obyczajach, ciekawych wydarzeniach, historii, sporcie i ciekawostkach społecznych. Prezentujemy również ciekawe oferty turystyczne.

Każdy z nas chce od czasu do czasu trochę wypocząć, oderwać się od swojej codzienności, od zwykłego życia i zakosztować odrobinę odmienności.

Służy to bardzo higienie psychicznej naszego ciała, ponieważ pozwala na zmianę perspektywy, zmianę myślenia i nabranie dystansu. Zbyt długie trwanie w jednej sytuacji dla nikogo nie jest zdrowe.

Z drugiej strony, są też podróżnicy. Ludzie, dla których każda kolejna podróż to cel działania, cel postępowania, istota funkcjonowania. Dążą oni do odwiedzenia kolejnych miejsc, kolejnych kierunków i kolejnych rejonów by poszerzać listę swoich podróży.

Jednym z takich egzotycznych miejsc, które można by odwiedzić, jest z pewnością Iran. To miejsce, do którego kieruje się coraz mniej turystów, z uwagi na pewne informacje o możliwych zagrożeniach. Jednak, mimo tego, mimo niebezpieczeństwa, jakie jest możliwe w tamtym rejonie, to jest to również miejsce niezwykłej urody, niezwykłego czaru i piękna, które pozwala na zachwycanie się egzotyczną przyrodą, geologią i kulturą.

Iran leży w nieco innej strefie klimatycznej niż nasz kraj, a to powoduje, że jest tam nieco inna roślinność i inny świat zwierząt, które już same w sobie są niezwykle interesujące. Po drugie, historia naturalna tego kraju, dała mu niezwykle piękne i wzruszające widoki i krajobrazy, które można podziwiać z zapartym tchem, wprost nie można oderwać od nich wzroku. I na koniec, kultura. Jest to kraj całkowicie inny kulturowo od krajów europejskich. Co za tym idzie, jest bardzo pociągający, ciekawy, intrygujący. To kraj, w którym dominującą religią jest islam i samo to już powoduje, że kultura i obyczaje są tam zupełnie inne, jako że ta akurat religia ma na życie codzienne wyznawców ogromny wpływ.

Czy warto odwiedzić Iran? Na pewno, jednak zawsze trzeba mieć w czasie takiej podróży, na względzie bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Więcej informacji o aktualnych terminach wycieczek i podróży do krajów Azji znajdziecie na stronie Ex Oriente Lux:

- Wycieczki do Japonii
- Wycieczki na Filipiny
- Wycieczki do Tajlandii. .

Galeria zdjęć:

turystyka

podróże

wakacje