"O tym, co działo i dzieje się w Japonii"

Zapraszamy do kreowania bloga o japońskiej kulturze, obyczajach, ciekawych wydarzeniach, historii, sporcie i ciekawostkach społecznych. Prezentujemy również ciekawe oferty turystyczne.

Gdzie na wakacje? - pomysły na wczasy, fajne miejsca w Europie na wakacje

Europa posiada mnóstwo niezwykle interesujących miejsc, w których można spędzić wspaniałe wczasy. Niezależnie od preferencji, każdy znajdzie tu coś dla siebie zazwyczaj nie narażając się na długą podróż. Piękno jezior, rzek, górskich szczytów czy rajskich plaż zachęca do odwiedzania, a interesujące zabytki do zgłębiania historii danego kraju i jego dalszych losów. Oto kilka propozycji (inne ciekawe można znaleźć w serwisie gdzienawakacje.com.pl) na wyjątkowe wakacje w Europie, które na długo pozostaną w pamięci.

Malownicze zakamarki Węgier i popularne skarby Bułgarii

Jednym z krajów, które na pewno nie rozczarują, jeśli chodzi o wakacyjne atrakcje są Węgry. Takie miasto jak Esztergom z bazyliką świętego Wojciecha ulokowaną na wysokim brzegu rzeki Dunaj to gwarancja udanych wczasów i mnóstwo ciekawych zakamarków. Równie interesującym miejscem jest Szentendre znajdujące się w Zakolu Dunaju, które kusi swoim urokiem i niezwykłą barwności, a także niewielkie miasteczko Vac ze śliczną promenadą i charakterystycznym klimatem sprzyjającym odpoczynkowi.
Równie piękne i ciekawe miejsca czekają na turystów w Bułgarii. Bardzo popularne są chociażby Złote Piaski, wspaniale nadające się na wczasy dla plażowiczów, rodzin z dziećmi oraz osób, które lubią zabawę do białego rana. Piękny jest także Słoneczny Brzeg, w którym czekają liczne bary, dyskoteki, sporty wodne i malownicze krajobrazy.

Szwajcaria, Niemcy, Austria, czyli szlakiem niezwykłych miast

Cudowne miejsca na wakacje odnaleźć można także w Szwajcarii, Niemczech czy Austrii. W pierwszym z podanych krajów czeka chociażby niezwykły kurort Interlaken, idealnym dla osób aktywnych, które cenią sobie wspaniałe widoki oraz możliwość uprawiania niemal każdej dyscypliny sportowej. W Niemczech natomiast czeka bawarskie miasto, które wygląda niczym średniowieczna warownia. Mowa tu o Rothenburg ob der Tauber, w którym można podziwiać chociażby Średniowieczne Muzeum Zbrodni.
Myśląc o Austrii jako kraju, w którym pragnie się wypocząć,oprócz wspaniałych alpejskich szczytów na turystów czekają tutaj również cudowne miasta. Jednym z nich jest rzecz jasna Wiedeń, pełen interesujących zakamarków, ogrodów i smakołyków poukrywanych w tutejszych kawiarniach.

A może tak do Irlandii? Lub zwiedzić piękną Rosję?

Niezwykle udane wczasy można spędzić również w Irlandii, a dokładniej w Dublinie, mieście, z którego pochodzi popularne piwo Guinness. Mnóstwo tu muzeów, ciekawych zakamarków i pięknych widoków. Podobnie jest jeśli chodzi o Rosję, ogromny kraj, który może zachwycić. To tutaj bowiem czekają takie miasta jak Moskwa czy Sankt Petersburg pełne niezwykłego uroku i tajemniczej historii.

Europa to kontynent pełen niezwykłych krajów, miast i miasteczek, które odsłaniają powoli mnogość i niezwykłą różnorodność tej części świata. Niezależnie od tego, czy ma się ochotę na leniuchowanie na plaży czy spacery w celu zwiedzania danego zakątku - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto wybrać niestandardowe miejsce lub takie, za którym tęsknimy od dawna lub też które szczególnie nas intryguje, tak by pozwolić sobie na przygodę, która zostanie z nami na zawsze.

Galeria zdjęć:

turystyka

wyprawy

urlop