"O tym, co działo i dzieje się w Japonii"

Zapraszamy do kreowania bloga o japońskiej kulturze, obyczajach, ciekawych wydarzeniach, historii, sporcie i ciekawostkach społecznych. Prezentujemy również ciekawe oferty turystyczne.

Urlop można spędzić aktywnie –jeżdżąc na rowerze, przemierzając (nie tylko górskie) szlaki, pływając po morzach i jeziorach, albo na przykład zwiedzając zabytki lokalnej architektury.

Można go też spędzić w sposób bardziej spokojny i niewymagający aż takiego zaangażowania siły własnych mięśni – "bycząc" się na plaży lub pod znaną wszystkim „gruszą”. 
Część z nas wybierze zaś zacisze swojego domu, jako miejsce umożliwiające najlepszy relaks i odpoczynek. Wakacje na kanapie mają bowiem sens, pod warunkiem, że nie planujemy w tym czasie remontu, gruntownych porządków i innych czynności, z wypoczynkiem mających niewiele wspólnego. Jeśli zdecydujemy się pozostać w miejscu zamieszkania, również możemy oddać się typowo wakacyjnym przyjemnościom – zwiedzaniu, odpoczywaniu, albo przemierzaniu wytyczonych szlaków. Dzisiaj praktycznie w każdym mieście lub w jego bliskich okolicach wyznacza się trasy rowerowe, ścieżki edukacyjne i tym podobne. 
Bez problemu mogą do nich dotrzeć nawet osoby nieposiadające własnych czterech kół, przy pomocy komunikacji miejskiej. Jeśli mieszkamy pod dużym miastem np. pod Poznaniem, to możemy wykorzystać czas wakacji na to, by je lepiej poznać. Jeśli nie chcemy męczyć się codziennymi dojazdami to wystarczy znaleźć tani hotel w Poznaniu (na przykład), by poczuć klimat wakacji. Co ważne - tani nie znaczy wcale zły i może to być naprawdę dobry hotel w Poznaniu (albo i jego okolicy). Taki tani hotel w centrum np ten: http://www.hotelzieliniec.pl , umożliwi nam korzystanie ze wszystkich miejskich rozrywek bez konieczności tracenia czasu na dojazdy, a wtedy lato w mieście może być naprawdę fajne.

Galeria zdjęć:

turystyka

podróże

wycieczki