"O tym, co działo i dzieje się w Japonii"

Zapraszamy do kreowania bloga o japońskiej kulturze, obyczajach, ciekawych wydarzeniach, historii, sporcie i ciekawostkach społecznych. Prezentujemy również ciekawe oferty turystyczne.

Wiele osób marzy o cudownym zimowym wypoczynku.

Często długo zastanawiamy się, dokąd można się wybrać, żeby spędzić jak najlepszy czas z rodziną lub przyjaciółmi. Wiele europejskich państw posiada doskonałe lokalizacje do uprawiania sportów zimowych, ale chyba nic nie przebije oferty turystycznej, jaką proponują turystom niektóre austriackie kurorty.
Wbrew pozorom noclegi i apartamenty w Austrii nie są wcale tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Podczas zimowego wypoczynku możemy zamieszkać w bardzo dobrym miejscu, bez znacznego obciążenia naszego konta bankowego. Jednym z ośrodków zimowych, z którego na pewno będziemy zadowoleni, jest gmina Mayrhofen w dolinie Zillertal, położona na zachodzie kraju. Istnieje tu wiele tras narciarskich, które są bardzo zróżnicowane - nadają się zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Więcej informacji
Ci drudzy coraz częściej organizują wyjazdy na freeride do Austrii, czyli w celu uprawiania ekstremalnej odmiany jeżdżenia na nartach. Dyscyplina ta bywa bardzo niebezpieczna, dlatego decydują się na nią jedynie odważni i doświadczeni zawodnicy. Jeśli jednak narciarz jest dobrze przygotowany i lubi powiew adrenaliny, to może wrócić bardzo zadowolony z takiego wyjazdu. Należy pamiętać, że jadąc w tereny, które słyną z możliwości uprawiania sportów zimowych, nie musimy wcale być skazani na ich uprawianie. Możemy spokojnie zabrać ze sobą osoby, które nie lubią narciarstwa lub snowboardingu. W malowniczej gminie Mayrhofen znajduje się mnóstwo restauracji, kawiarni oraz innych atrakcji dla osób dorosłych i dzieci, które często nie mają żadnego związku ze sportami zimowymi.

Galeria zdjęć:

wyjazdy

narty

austria

turystyka